Pracownicy

Przedszkole Norlandia Wola

Anna Kocon

Pozycja: Menadżer
anna.kocon@norlandia.com

Zastępca dyrektora Już będąc małą dziewczynką wiedziałam, że w przyszłości chcę pracować z dziećmi. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich z zakresu terapii pedagogicznej. Podczas studiów działałam jako wolontariuszka w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, a od 2015 r. pracuję w zawodzie. W nauczaniu najważniejsze jest dla mnie motywowanie wychowanków do odkrywania świata oraz dbanie o to, aby mogły w placówce czuć atmosferę szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości. Bardzo chętnie i stale rozwijam swoje umiejętności, interesuję się najnowszymi koncepcjami i metodami, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Gdy patrzę, jak dzieci pokonują nowe trudności, jak się zmieniają i rozwijają, to utwierdza mnie to w obranej przeze mnie drodze pracy jako pedagog. Każdy uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie ogromną nagrodą i motywuje mnie do dalszego zaskakiwania maluchów nowymi pomysłami. Jestem osobą optymistyczną, uśmiechniętą, kreatywną, sumienną i odpowiedzialną. Uważam, iż dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Jak mawiał Janusz Korczak „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – NAUCZ, jeśli nie wie – WYTŁUMACZ. Jeśli nie może – POMÓŻ”. I w ten właśnie sposób staram się codziennie pracować z moimi wychowankami.

Aleksandra Mazur

Pozycja: Nauczyciel

Nauczyciel języka angielskiego. Jestem Absolwentką filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej, pasjonatką zdrowego trybu życia, tańca a przede wszystkim śpiewu, który wykorzystuje na swoich zajęciach. Muzyka wspiera rozwój słuchu i mowy, prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka, uspokaja, relaksuje i wycisza. Prywatnie jestem mama 3,5 - letniej Michalinki. Od zawsze miałam świetny kontakt z dziećmi, które często same do mnie lgnęły w swoja przygodę z maluszkami zaczęłam 5 lat temu jako lektor języka angielskiego w żłobkach i przedszkolach. Rok temu postanowiłam założyć własną działalność oraz stworzyć program nauczania języka angielskiego dla dzieci od 6 miesiąca życia do 6 roku życia. Na zajęciach stawiam przede wszystkim na to, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i swobodnie, a każdy nawet najmniejszy postęp moich małych podopiecznych jest dla mnie jak zdobycie najwyższych szczytów świata. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich! Rozśpiewany angielski to zajęcia, na których stosuje jak najwiecej metod, które angażują do aktywnego udziału w zajęciach a także wspierają rozwój naszych małych odkrywców.

Saima Tufail

Pozycja: Nauczyciel

Lektor języka angielskiego - Native Speaker I'm from Pakistan and I'm working as English teacher in our kindergarden. I got international English teaching experience over 16 years in Pakistan, South Korea and in Poland.

MONIKA CHENDOSZKO

Pozycja: Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Moja przygoda z dziećmi rozpoczęła się już w liceum gdzie opiekowałam się przez okres wakacyjny dziećmi znajomych. Po pójściu na studia przez pierwszy rok byłam nianią dwójki dzieci w wieku przedszkolnym, a przez kolejne dwa lata pracowałam w żłobku. Jestem osobą pogodną, ciepłą, życzliwą i pełną cierpliwości. W swojej pracy szanuje indywidualność dziecka oraz jego wrażliwość. Dodatkowo staram się zwracać uwagę na rozwój dzieci, na to, aby zajęcia były dostosowane do ich umiejętności. Uwielbiam dzieci za to, że niczego nie udają i są całkowicie szczere w swoich uczuciach. Najlepszą zapłatą za wykonywaną prace są ich uśmiechy, to kiedy przychodzą do placówki i biegną w ramiona swoich ulubionych cioć oraz to kiedy widzisz, że dzieci z każdym dniem potrafią więcej, a Ty w tym możesz uczestniczyć. Daje to ogromną satysfakcję, że jest się na odpowiednim miejscu w swoim życiu. Jestem osobą, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi – uważam bowiem, że „śmiech to najmniejszy dystans między dwojgiem ludzi”.

Wioleta Kulesza-Krupka

Pozycja: Nauczyciel

Współpracę z przedszkolem „Norlandia” rozpoczęłam we wrześniu tego roku wspierając oraz dbając o wszechstronny rozwój dzieci. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam na studiach, pracując jako wolontariusz świetlicy socjo-terapeutycznej w Wyszkowie oraz wolontariusz w Centrum Wolontariatu w Warszawie. Posiadam kilkuletnie doświadczenie jako nauczyciel-wychowawca z dziećmi w wieku 2-6 lat. Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie uzyskałam tytuł magistra o specjalności: pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie. Ukończyłam również studia podyplomowe o specjalności: pedagogika przedszkolna w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, podnoszących kwalifikacje do pracy z dziećmi, min: kurs języka migowego I stopnia organizowany przez Instytut Głuchoniemych w Warszawie, szkolenie pt: „Polskie Tańce Integracyjne, Trening Umiejętności Interpersonalnych „ART” kurs „ Dziecięcej Matematyki” prof. E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, kurs Glottodydaktyki i Glottoterapii oraz szkolenie Montessori. Poza odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, do moich atutów należą: zaangażowanie, kreatywność, konsekwencja a także otwartość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. W przedszkolu „Norlandia” jestem nauczycielem w grupie dwu-trzylatków o wdzięcznej nazwie „Kasztanki”:) Wspieranie dzieci w ich rozwoju, organizowanie różnorodnych zabaw, nauczanie, obserwowanie postępów jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. W swojej pracy staram się towarzyszyć dzieciom w codziennym odkrywaniu świata, a także wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom. Uważam, że w każdym dziecku tkwi potencjał, który należy odkryć i pozwolić mu się rozwijać.

Agnieszka Madej

Pozycja: Nauczyciel

Współpracę z przedszkolem,, Norlandia” rozpoczęła w sierpniu tego roku. Obecnie kontynuuję staż nauczycielski, na stopień nauczyciela mianowanego. Od ponad dziesięciu lat pracuje z dziećmi w wieku 2,5 do 6 lat na początku jako instruktor zajęć przedszkolnych w Klubach Przedszkolaka, następnie jako nauczyciel wspomagający i wychowawca w grupie . Ukończyłam studia na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie: licencjat: animator i menedżer kultury, specjalizacja: reżyser małych form teatralnych, magister: pedagogika ogólna, studia podyplomowe: pedagogika przedszkolna. Ukończyła również kurs dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, kurs prowadzony przez Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki ,, Spójrz inaczej” Wiem. Rozumiem. Pomagam przygotowujący do pracy z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym, kurs ,,Doskonalenie zawodowe nauczycieli” organizowane przez Fundację Rozwoju Dzieci ,,Gdy nie ma przedszkola”, warsztaty dla nauczycieli ,,Teatr”, szkolenie ,,Ekologiczne prace plastyczne w przedszkolu i szkole, wykorzystanie surowców wtórnych , szkolenie z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, kurs ,, Dziecięcej Matematyki” prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, szkolenie dla nauczycieli z zakresu: Wspomaganie koncentracji i technik relaksacyjnych dla dzieci. Posiadam Licencję z glottodydaktyki ojczystojęzycznej i kwalifikacje do prowadzenia zajęć systemem edukacyjnym prof. Bronisława Rocławskiego, jak również certyfikat zaświadczający o ukończeniu szkolenia I i II stopnia Terapia Ręki. Poza odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem do moich atutów należą między innymi komunikatywność, poczucie humoru, kreatywność i cierpliwość. W swojej pracy każdego dnia uczę się sposobu odbierania świata przez dzieci, pokonywania trudności i dostrzegania rzeczy, zdarzeń, które sprawiają im wiele radości. Posiadam silną motywację i z zapałem podejmuję nowe wyzwania.

Aleksandra Kornet

Pozycja: Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności opiekuńczo – wychowawcza na Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie rozpoczynam studia magisterskie o specjalności diagnoza i terapia pedagogiczna na Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk studenckich w szkołach podstawowych pod okiem pedagoga i psychologa, oraz pracując w przedszkolu jako wychowawca grupy z dziećmi w wieku 5-6 lat. W pracy dążę do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, którzy dzięki swoim pomysłom i proponowanym aktywnościom wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. W kontaktach z najmłodszymi opieram się na zbudowaniu atmosfery pełnej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości. Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, szybko nawiązuję kontakty z ludźmi, ponad wszystko cenię sobie szczerość. W wolnych chwilach lubię czytać książki, jeździć na rowerze, gotować i piec ciasta. Interesuję się rozwojem psychicznym dziecka, muzyką a także makijażem oraz charakteryzacją.

Sylwia Brzezińska

Pozycja: Dyrektor
502 458 195
sylwia.brzezinska@norlandia.com

Żłobek Norlandia Wola

Anna Kocon

Pozycja: Menadżer
anna.kocon@norlandia.com

Zastępca dyrektora Już będąc małą dziewczynką wiedziałam, że w przyszłości chcę pracować z dziećmi. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich z zakresu terapii pedagogicznej. Podczas studiów działałam jako wolontariuszka w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, a od 2015 r. pracuję w zawodzie. W nauczaniu najważniejsze jest dla mnie motywowanie wychowanków do odkrywania świata oraz dbanie o to, aby mogły w placówce czuć atmosferę szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości. Bardzo chętnie i stale rozwijam swoje umiejętności, interesuję się najnowszymi koncepcjami i metodami, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Gdy patrzę, jak dzieci pokonują nowe trudności, jak się zmieniają i rozwijają, to utwierdza mnie to w obranej przeze mnie drodze pracy jako pedagog. Każdy uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie ogromną nagrodą i motywuje mnie do dalszego zaskakiwania maluchów nowymi pomysłami. Jestem osobą optymistyczną, uśmiechniętą, kreatywną, sumienną i odpowiedzialną. Uważam, iż dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Jak mawiał Janusz Korczak „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – NAUCZ, jeśli nie wie – WYTŁUMACZ. Jeśli nie może – POMÓŻ”. I w ten właśnie sposób staram się codziennie pracować z moimi wychowankami.

Honorata Szczęsna

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Opiekunką zostałam w wieku 9 lat, kiedy to urodzili się moi kuzyni. W czasie wspólnych wakacji i częstych wizyt, wzrastaliśmy razem. Byłam jedyną dziewczynką w rodzinie czyli idealną nianią. Bardziej profesjonalnie pracę jako baby- sitter rozpoczęłam na studiach. Opiekowałam się kilkoro dziećmi w różnym wieku na raz. Pracując już zawodowo, zawsze chętnie opiekowałam się synami brata i kuzynów. W 2016 byłam na wolontariacie w Afryce, gdzie pracowałam w szkole z dziećmi, wspólnie zakładaliśmy ogród warzywny. W 2017 roku, trzy miesiące spędziłam w sierocińcu w Indiach. Po 20 latach pracy w branży wnętrzarskiej w roku 2018, postanowiłam całkowicie zmienić profil zawodowy. Otrzymałam zatrudnienie jako pomoc w przedszkolu, a potem jako opiekunka w żłobku. Praca z dziećmi jest źródłem największej radości i satysfakcji. Moim hobby jest ogrodnictwo, uprawiam swój przydomowy ogród, gdzie hoduje warzywa. W 2018/2019 ukończyłam studia Podyplomowe w Poznaniu na wydziale Przyrodniczym ,specjalność Hortiterapia - leczenie Ogrodem. Lubię aktywny tryb życia. Bieganie i jazda na rowerze pozwalają mi zachować dobra kondycję i dobry humor 😄

Agata Radoch

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Jestem absolwentką UJK w Kielcach. Ukończyłam studia magisterskie z zakresu Pedagogiki specjal-nej zakresu resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Ukończyłam 2-letnie studium z zakresu masażu i fizjoterapii. Masaż to moja pasja obok podróży i czytania. Posiadam uprawnienia na opiekuna wy-cieczek i kolonii. Swoja praktykę rozpoczęłam od zajmowania się młodszym rodzeństwem oraz dziećmi znajomych. Następnie zajmowałam się dziećmi w prywatnych domach. Stało się to moją pasją. Uwielbiam dzieci. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i uśmiechu. Jestem osobą cierpliwą, uśmiechniętą i serdeczną. Jednocześnie potrafię być konsekwentna i stanowcza. Łatwo nawiązuje kontakty nie tylko z dziećmi, ale i ich rodzicami. Praca z dziećmi pozwala mi na uczestniczenie w ich rozwoju i kształtowania ich osobowości. Kreatywność i chęć pokazania maluchom świata to coś, co uwielbiam. Prywatnie jestem szaloną, upartą 28-latką pełną pasji i ciekawą świata osobą. Lubię podróże, wy-zwania i uwielbiam dobywać doświadczenie. Uczę się na swoich błędach. Każdy napotkany czło-wiek czegoś mnie uczy. Każda porażka sprawia, że z jeszcze większym uporem dążę do postawione-go sobie celu.

Izabela Shuba

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Ukończyłam szkole wojskową, kursy sensonoplastyki i hipoterapii, dodatkowo kurs opiekuna kolonijnego. Jestem instruktorem sportowej jazdy konnej, należę do stowarzyszenia ułanów wydzielonego wojska polskiego. Udzielam się jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pod czas prowadzenia zajęć dla dzieci na koloniach, w ośrodkach i klubach jeździeckich, a także organizując naukę i zajęcia dla dzieci chorych. Obecnie swoje wiedze pielęgnuje na co dzień pracując w żłobku. Najważniejsze dla mnie pod czas pracy z dzieci to bycie przyjacielem w zabawie ale również nauczycielem który pomaga odkrywać i nabywać nowe umiejętności. Wolny czas poświęcam swojej rodzinie i pasji, podróżując rowerami, odkrywając nowe szlaki i miejsca

Maria Aziz

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Jestem w trakcie studiów na kierunku "Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna". Pracę z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów w przedszkolu. Wtedy odkryłam, że przebywanie z nimi sprawia mi wiele satysfakcji i dostarcza codziennie nowych doświadczeń. W codziennej pracy staram się dostrzegać wyjątkowość, wrażliwość i potrzeby dzieci. Pracy poświęcam całe swoje serce.

Żaneta Filipowska

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Jestem absolwentką psychologii, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Swoją pracę z dziećmi zaczęłam od żłobka. Świat dziecka od zawsze mnie interesował i ciekawił. Jego rozwój poznawczy, emocjonalny, i społeczny. Do każdego dziecka podchodzę z podejście indywidualnym. Uważam, że każde dziecko trzeba traktować z szacunkiem. Jestem osobą życzliwą, cierpliwą i empatyczną. Uśmiech na twarzy dziecka to dla mnie największa nagroda w mojej pracy. Posiadam zaświadczenie ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Magdalena Ceranka

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Justyna Wierzbicka

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Prywatnie jestem mama pełnej energii 5 latki. Charakteryzuje mnie zaangażowanie i kreatywne podejście do wykonywanego zawodu. Z ogromną satysfakcją obserwuję jak dzieci rozwijają swoje umiejętności, pokonując różne trudności i bariery. Punktem wyjścia w moich relacjach z podopiecznymi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy nad wszechstronnym rozwojem maluchów. Moje motto w pracy to: „Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać".

Liudmyla Kuchmar

Pozycja: Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Z zawodu nauczycielka języka rosyjskiego, angielskiego i literatury. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w 7letniej pracy w szkole, w żłobku z dziećmi w wieku 1-3 lata, pracowałam na Ukrainie. W Polsce jestem od 2017 roku i obecnie pracuję jako opiekunka w najmłodszej grupie w żłobkowej. Prywatnie jestem mamą 12-latki. Jestem osobą ciepłą, pogodną, wyrozumiałą. W swojej pracy staram się być sumienna. Staram się dzieciom przekazać najważniejsze wartości takie jak radość, miłość oraz szacunek. Dbam o ich samodzielność, prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo. Lubię podróże i poznawanie nowych kultur.

Aleksandra Mazur

Pozycja: Nauczyciel

Nauczyciel języka angielskiego. Jestem Absolwentką filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej, pasjonatką zdrowego trybu życia, tańca a przede wszystkim śpiewu, który wykorzystuje na swoich zajęciach. Muzyka wspiera rozwój słuchu i mowy, prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka, uspokaja, relaksuje i wycisza. Prywatnie jestem mama 3,5 - letniej Michalinki. Od zawsze miałam świetny kontakt z dziećmi, które często same do mnie lgnęły w swoja przygodę z maluszkami zaczęłam 5 lat temu jako lektor języka angielskiego w żłobkach i przedszkolach. Rok temu postanowiłam założyć własną działalność oraz stworzyć program nauczania języka angielskiego dla dzieci od 6 miesiąca życia do 6 roku życia. Na zajęciach stawiam przede wszystkim na to, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i swobodnie, a każdy nawet najmniejszy postęp moich małych podopiecznych jest dla mnie jak zdobycie najwyższych szczytów świata. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich! Rozśpiewany angielski to zajęcia, na których stosuje jak najwiecej metod, które angażują do aktywnego udziału w zajęciach a także wspierają rozwój naszych małych odkrywców.

Saima Tufail

Pozycja: Nauczyciel

Lektor języka angielskiego - Native Speaker I'm from Pakistan and I'm working as English teacher in our kindergarden. I got international English teaching experience over 16 years in Pakistan, South Korea and in Poland.

Sylwia Brzezińska

Pozycja: Dyrektor
502 458 195
sylwia.brzezinska@norlandia.com

Inni pracownicy

Agnieszka Leonowicz

Pozycja: Asystent menedżera

Specjalista ds. rekrutacji